Úrazové pojištění

Aromaterapie a bylinky pod tlakem EU

Aromaterapii a bylinkám u nás přišlo na chuť tisíce pacientů. Hrozí však, že za příběhy, ve kterých člověku pomohla od jeho zdravotních obtíží bylinná terapie, se v budoucnu zavřou dveře. EU se totiž na tento způsob léčby nedívá příliš vstřícně, a to přesto, že se může pochlubit kladnými výsledky.

Bylinným tinkturám a výrobcům, kteří se zaslouží o jejich šíření mezi veřejnost však v Evropské unii hrozí zánik. Proč? Evropská unie plánuje svázat jejich používání paletou omezení. Všechna zatím neplatí, avšak v případě, že platit začnou, mohou prodejce bylinek potrápit nemalé potíže.

Drtivá většina bylin, které se prodávají na českém trhu, je legislativně zařazena do skupiny doplňků stravy. Na tuto skupinu se skutečně vztahují již v současné době jistá omezení. O bylinkách se mohou veřejně prezentovat pouze taková tvrzení, která schválí Evropský vědecký poradní orgán. Hrozí, že pokud se Evropský vědecký poradní orgán nechá ovlivnit farmaceutickým průmyslem, mohli bychom se ocitnout ve stavu, kdy se o léčivých účincích jednotlivých bylinek nedozvíme žádné informace.

V průběhu tisíců let, kdy se bylinky a aromaterapie při léčení zdravotních obtíží využívají, se jejich pozitivní účinky jasně prokázaly.

Další články:
Nepřipravte se o důchod a zkontrolujte si všechny pojistné doby.
Úrazové pojištění pro sportovce nabízí pojišťovny za variabilních podmínek.
Medici si operace zkoušejí nanečisto

Kontaktní údaje
Úrazové pojištění
Obsah stránek
Tématické stránky

Aromaterapie a bylinky jsou pod tlakem EU.


Úrazové pojištění